Jesteś tutaj: Home > Prawo > Czym zajmuje się radca prawny?

Czym zajmuje się radca prawny?

Radca prawny służy wszystkim, którzy potrzebują pomocy w rozwiązaniu problemu na drodze prawnej. Zawód ten może wykonywać osoba spełniająca konkretne warunki i wymagania. Czym zajmuje się radca prawny?

czym zajmuje się adwokat

Pomoc, którą można uzyskać u radcy prawnego polega głownie na udzielaniu porad, występowaniu w sądzie w roli pełnomocnika oraz sporządzaniu opinii i projektów aktów prawnych. Radca prawny nie ma natomiast wystarczających uprawnień, by występować w sądzie jako obrońca w sprawach karnych oraz o przestępstwa skarbowe. Jest to zasadnicza różnica pomiędzy zakresem działań radcy prawnego i adwokata, który może wykonywać wszystkie wyżej wymienione czynności. Tytuł radcy prawnego uzyskuje się poprzez ukończenie studiów prawniczych oraz stosownej aplikacji i złożenie egzaminu. Warto wiedzieć, czym zajmuje się adwokat zanim zaczniemy studia.

Zawód ten, podobnie jak inne profesje prawnicze, obowiązują zasady etyki oraz tajemnica zawodowa. Radca prawny może funkcjonować samodzielnie lub w kancelarii. Przede wszystkim, jest to zawód zaufania społecznego, więc głównym celem jego działalności jest pomoc potrzebującym profesjonalnej porady prawnej.

Comments are closed.